loadingimg

Wczytuję dane...

Dla niewidomych

Oferujemy bogaty asortyment nowoczesnego sprzętu dla niewidomych, takiego jak programy odczytu ekranu, terminale i notatniki brajlowskie, syntezatory mowy, drukarki brajlowskie, urządzenia lektorskie oraz drobny sprzęt ułatwiający życie codzienne osoby niewidomej.


Programy odczytu ekranu

Programy odczytu ekranu to w dzisiejszych czasach niezbędne narzędzie osoby niewidomej. Programy tego typu zwane też screenreaderami odczytują za pomocą syntezatora mowy tekst widoczny na ekranie komputera tj. strony internetowe, dokumenty itp.. Programy odczytu ekranu są jednocześnie niezbędne do korzystania z terminala brajlowskiego, gdyż przetwarzają tekst widoczny na ekranie komputera w tekst brajlowski wyświetlany na linijce brajlowskiej.

Notatniki i terminale brajlowskie

Notatniki i terminale brajlowskie to doskonałe narzędzia dla osób uczących się pisma Braille’a jak i zawansowanych niewidomych użytkowników. Połączenie terminala brajlowskiego z komputerem tworzy unikalne rozwiązanie gdzie podczas pisania tekstu użytkownik słyszy za pomocą syntezatora pisaną literę która dodatkowo jest wyświetlana na monitorze komputera oraz jednocześnie na linijce brajlowskiej, dzięki czemu nauka brajla staje się interaktywną zabawą. Urządzenia te są też niezbędne dla niewidomych profesjonalistów. Jako, że sam syntezator mowy często nie jest wystarczająco precyzyjny, wyświetlanie tekstu w piśmie Braille’a jest bardzo przydatne dla niewidomych programistów, księgowych i osób które potrzebują zwracać szczególną uwagę na ortografię.

Urządzenia lektorskie

Urządzenia lektorskie najczęściej cieszą się zainteresowaniem użytkowników niewidomych, którzy sporadycznie albo wcale nie używają komputera. Urządzenia lektorskie w ofercie LUMEN.PL, takie jak EasyReader wyróżniają się bardzo prostą obsługą, a urządzenia OrCam to obecnie najmniejsze na świecie urządzenia lektorskie dla niewidomych.

Laski dla niewidomych

Nieodłącznym akcesorium osoby niewidomej jest biała laska. Na rynku dostępne są różne ich rodzaje. W sklepie Lumen oferujemy grafitowe laski dla niewidomych składane i jednolite. Laski wykonane z grafitu są lekkie i wytrzymałe, a folia odblaskowa, którą są pokryte zapewnia widoczność po zmroku.

Sprzęt codziennego użytku dla niewidomych

W codziennych czynnościach pomocne są osobie niewidomej udźwiękowione sprzęty. Jednym z podstawowych akcesoriów, które są najczęściej wybierane jest zegarek mówiący dla niewidomych. Dużą popularnością cieszą się mówiąca waga kuchenna oraz czujnik poziomu cieczy. W dbaniu o zdrowie osoby niewidomej użyteczne są mówiący termometr, mówiący ciśnieniomierz oraz mówiąca waga łazienkowa.

Telefony komórkowe dla niewidomych

Mówiący telefon komórkowy dla osób niewidomych, który oferuje sklep internetowy Lumen.pl ma wyczuwalne pod palcami przyciski i wyraźny, wysoko kontrastowy wyświetlacz. Dzięki temu, że telefon wypowiada na głos to co znajduje się na wyświetlaczu oraz fizycznym przyciskom, osoba niewidoma może obsługiwać telefon bezwzrokowo. Niektóre telefony posiadają funkcję komend głosowych, która umożliwia na przykład podyktowanie wiadomości. Udźwiękowiony telefon dla osoby niewidomej jest niezbędnym narzędziem do samodzielności