loadingimg

Wczytuję dane...

Polskie syntezatory mowy - sklep

Syntezatory mowy znane też jako TTS (Ang. Text-To-Speech), to oprogramowanie komputerowe, które zamienia widoczne pismo na ludzką mowę. Oprogramowanie TTS jest wykorzystywane przez programy odczytu ekranu (ang. Screen Reader), do wypowiadania na głos tekstu „widzianego” przez program odczytu ekranu. To połączenie programu typu screen-reader z syntezatorem mowy (TTS) tworzy unikalne rozwiązanie umożliwiające samodzielną obsługę komputera dla osób niewidomych i słabowidzących.Syntezator mowy polski — oprogramowanie dla niewidomych dostępne na Lumen.pl

Nasz sklep internetowy Lumen.pl oferuje Państwu syntezatory mowy w różnych głosach i językach. W ofercie znajduje się kilka wariantów oprogramowania tego typu, by każdy mógł wybrać model dopasowany do własnych potrzeb:

  • Polski syntezator IVONA jest dostępny w czterech wersjach - głos: Ewa, Jacek, Jan, Maja. Syntezator IVONA doskonale sprawdza się z takimi programami odczytu ekranu jak JAWS, SuperNova ScreenReader czy programem powiększająco czytającym ZoomText MagReader. Realistycznie brzmiący syntezator mowy, który czyta tekst wyświetlony na ekranie. Jest prosty w instalacji i obsłudze, a do zestawu dołączono bezpłatne narzędzie MiniSpeech. Licencja elektroniczna — brak fizycznego pudełka. Możliwość wypróbowania 30-dniowej wersji próbnej.

  • Syntezator VOCALIZER firmy NUANCE jest dostępny w trzech wersjach - głos: Ewa, Krzysztof, Zosia. Syntezatory NUANCE doskonale sprawdzają się z takimi programami odczytu ekranu jak JAWS, SuperNova ScreenReader, czy programem powiększająco czytającym ZoomText MagReader. Realistycznie brzmiący syntezator mowy, który czyta tekst wyświetlony na ekranie. Jest prosty w instalacji i obsłudze, a do zestawu dołączono bezpłatne narzędzie MiniSpeech. Licencja elektroniczna — brak fizycznego pudełka. Możliwość wypróbowania 30-dniowej wersji próbnej.

  • IVONA - pakiet rehabilitacyjny zawiera 7 głosów IVONA 2 w radiowej jakości – 22kHz, w wersji 32- i 64-bit, w tym 4 polskojęzyczne (Ewa, Agnieszka, Jacek, Jan), 2 głosy amerykańskie angielskie żeński – Jennifer i męski Joey oraz 1 głos niemiecki – Hans. Osoby niewidome i niedowidzące, które regularnie korzystają z komputera i internetu, z pewnością docenią to duże ułatwienie. Licencja umożliwia zainstalowanie oprogramowania na trzech komputerach. Dzięki temu pakietowi można nie tylko przełożyć zapisany tekst na wersję dźwiękową, ale także tworzyć książki mówione w formacie mp3. Pakiet zawiera darmowy screenreader NVDA oraz program Speech to Go.


Wybierz syntezator mowy dostosowany do Twoich potrzeb

Odczytywanie tekstu wyświetlanego na ekranie komputera to współcześnie jedno z najważniejszych i najłatwiej dostępnych udogodnień dla osób niewidomych i niedowidzących. O tym, jak praktyczne jest to narzędzie, może świadczyć fakt, że korzystają z niego także osoby widzące, wykorzystując syntezator mowy do odczytywania treści np. w tle lub podczas nauki.

Komputerowy syntezator mowy może z powodzeniem likwidować bariery, które napotykają na swojej drodze osoby niewidome, niedowidzące i dyslektycy. Dzięki niemu mogą mieć dostęp do informacji, ciekawych artykułów, a także ważnych dokumentów i korespondencji mailowej. Mogą uczyć się i kontaktować z najbliższymi, rozwijać swoje zainteresowania, na bieżąco śledzić wydarzenia ze świata oraz korzystać z programów komputerowych i samodzielnie pisać potrzebne teksty lub dokumenty. Mogą także spędzać czas wolny, oglądając filmy, czytając ulubione strony internetowe czy przeglądając social media. Wszystko dzięki jednemu syntezatorowi mowy, który czyta tekst z ekranu komputera. Sprawdź, które z programów dostępnych w sklepie internetowym Lumen.pl będą przydatne dla Ciebie lub Twoich bliskich. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą, a w razie pytań — zachęcamy do kontaktu.