loadingimg

Wczytuję dane...

Programy powiększające

Programy powiększające, jak nazwa wskazuje, to programy komputerowe dla słabowidzących, które powiększają to, co wyświetla się na ekranie. Takie rozwiązanie zapewnia wygodne korzystanie z komputera, a także zmniejsza zmęczenie wzroku. Dzięki zastosowaniu oprogramowania powiększającego osoby słabowidzące mogą efektywnie pracować z komputerem. Programy powiększające w odróżnieniu od programów powiększająco-mówiących, są prostsze w obsłudze i nie posiadają modułu mowy umożliwiającego odczytywania na głos treści widocznej na ekranie.

Zakupy finansowane z programu Aktywny samorząd. Zobacz takrze nasze programy dla niewidomychProgramy powiększające takie jak ZoomText Magnifier umożliwiają powiększenie nawet do 60 razy, wygładzają powiększoną czcionkę oraz oferują szeroką gamę możliwości, takich jak modyfikowanie wyświetlanych kolorów, modyfikowanie wskaźnika myszy, kursora i zaznaczanie punktu uwagi. Takie programy oferują kilka trybów powiększających, co sprawia, że można wybrać najwygodniejszy tryb do właśnie wykonywanych działań. Dzięki tym funkcjom można dopasować wygląd wyświetlanych na ekranie treści do preferencji niedowidzącego użytkownika. Wszystkie parametry można z łatwością modyfikować dzięki przejrzyście zaprojektowanym panelom programów powiększających.

ZoomText Magnifier umożliwia zastosowanie więcej niż jednego monitora.  Co więcej komputer wyposażony w program powiększający może być połączony z powiększalnikiem stacjonarnym takim jak VOCATEX Plus, dzięki czemu na ekranie powiększalnika można wyświetlać jednocześnie obraz z komputera i powiększalnika. Takie rozwiązanie zapewnia osobie słabowidzącej ergonomię i najwyższy komfort pracy z komputerem.

Dostęp do komputera jest dla osób niewidomych i niedowidzących ważnym elementem niezależności. Jest narzędziem do pracy i nauki, a także źródłem informacji i rozrywki. Za pośrednictwem komputera można też uczestniczyć w życiu społecznym. Dlatego ważne jest wybranie odpowiedniego oprogramowania i komfortowa, bezproblemowa obsługa stanowiska komputerowego dla osób z wadą wzroku.