loadingimg

Wczytuję dane...

powiększalniki stacjonarne

Powiększalnik stacjonarny to urządzenie zapewniające ergonomię i wysoki komfort pracy osobom niedowidzącym. Dzięki zastosowaniu dużych monitorów, powiększalniki stacjonarne w naszej ofercie zapewniają największe powiększenie. Szczególnej uwadze zasługuje najnowsza generacja powiększalników czytających na głos tekst widoczny na ekranie w czasie rzeczywistym, dzięki czemu komfort pracy osoby słabowidzącej jest znacznie poprawiony. Użytkownik z wadą wzroku widzi na ekranie tekst odczytywany na głos co jest szczególnie przydatne w przypadku długich lektur. Dodatkowo możliwość połączenia powiększalnika stacjonarnego z komputerem tworzy unikalne stanowisko pracy dla osoby słabowidzącej łączące funkcjonalność powiększalnika stacjonarnego i monitora komputerowego w jednym ergonomicznym stanowisku.


 • i-See HD

  Ergonomiczny powiększalnik stacjonarny HD z monitorem LCD
  Produkt dostępny!
  8499,00 PLN
  Wysyłka gratis!
 • EasyViewer Full HD

  Powiększalnik Full HD, oferujący najwyższą jakość obrazu. Dostępne rozmiary monitora: 22”, 27”, 32”, 43”.
  Produkt dostępny!
  13399,00 PLN
  Wysyłka gratis!
 • Quartz Full HD

  Multimedialny powiększalnik full HD, oferujący najwyższą jakość obrazu. Urządzenie jest dostępne z ekranem 22”, 27”, 32”, 43”.
  Produkt dostępny!
  15599,00 PLN
  Wysyłka gratis!
 • Acuity OCR 22

  Powiększalnik stacjonarny z funkcją odczytywania na głos.
  Produkt dostępny!
  16399,00 PLN
  Wysyłka gratis!
 • Magnilink Vision TTS

  Mówiący powiększalnik - dostępne monitory 23", 24" i 27"
  Produkt dostępny!
  19999,00 PLN
  Wysyłka od: 16.00 PLN
 • Vocatex Standard

  Multimedialny powiększalnik Full HD, czytający ludzkim głosem w czasie rzeczywistym. Dostępne rozmiary monitora: 22”, 27”, 32”, 43”.
  Produkt dostępny!
  18999,00 PLN
  Wysyłka gratis!
 • Vocatex Plus

  Multimedialny powiększalnik Full HD, czytający ludzkim głosem w czasie rzeczywistym. Urządzenie dodatkowo służy jako monitor komputerowy oraz TV! Dostępne rozmiary monitora: 22”, 27”, 32”, 43”.
  Produkt dostępny!
  20599,00 PLN
  Wysyłka gratis!

Co to jest powiększalnik stacjonarny i kiedy warto go używać?

Powiększalnik stacjonarny dla niedowidzących, stanowi niezbędną pomoc do czytania książek, czasopism i wszelkich innychh materiałów drukowanych. W przypadkach, gdy wada wzroku nie może być skorygowana za pomocą samych okularów, to elektroniczne urządzenie pozwala osobom słabowidzącym na czytanie nawet najdrobniejszego tekstu. Powiększalnik stacjonarny to bardzo przydatne narzędzie ułatwiające życie codzienne osobom zmagającym się ze schorzeniami takimi jak AMD (zwyrodnienie plamki żółtej), Jaskra, Retinopatia, Zaćma czy wada wzroku spowodowana cukrzycą. Dzięki prostej obsłudze, urządzenie jest idealne dla osób starszych. Nasze najlepsze powiększalniki oferują powiększenie nawet do 100x

Jak działa powiększalnik stacjonarny?

Cechą wspólną naszych powiększalników jest ich prosta obsługa. Kamera powiększalnika jest skierowana na pulpit, gdzie znajduje się dowolny tekst, który jest wyświetlany na dużym ekranie powiększalnika. Dzięki takim funkcjom jak powiększanie obrazu nawet do 100x, zmiana wyświetlanych kolorów, podkreślanie tekstu, czy czytanie na głos osoba słabowidząca może odczytać nawet bardzo drobny tekst. Najnowsze powiększalniki stacjonarne umożliwiają odczytywanie tekstu na głos w czasie rzeczywistym. Oznacza to, że urządzenie jest w stanie podążać za przesuwaną kartką i czytać to co jest widoczne na ekranie bez potrzeby każdorazowego konwertowania. Użytkownik widzi tekst, który w tym samym czasie jest odczytywany na głos.

Powiększalnik stacjonarny dla niedowidzących — do pracy i nauki

Nowoczesne powiększalniki dla słabowidzących łączą funkcję powiększalnika i monitora komputerowego w jedno ergonomiczne stanowisko pracy. Coraz częściej uczelnie wyższe oraz szkoły decydują się na stworzenie tego typu stanowiska dla osób niedowidzących, wychodząc naprzeciw potrzebom wszystkich uczniów i studentów. Tym samym dostęp do wiedzy przyswajanej w komfortowych warunkach może mieć każdy — bez barier.

W ofercie sklepu Lumen znajdują się różne powiększalniki stacjonarne, które można dopasować do potrzeb użytkownika, wśród nich:

 • i-See HD ma autofokus, ruchomy pulpit i 10 trybów wysoko kontrastowego wyświetlania powiększonego obrazu. To najpopularniejszy powiększalnik w ofercie naszego sklepu.
 • EasyViewer Full HD to sprzęt elektroniczny stacjonarny zapewniający nawet 100-krotne powiększenie, z oświetleniem LED pulpitu. Wyświetlacz full HD zapewnia najwyższą jakość obrazu. Powiększalnik EasyViewer dostępny jest w kilku wersjach, różniących się rozmiarem ekranu.
 • Quartz Full HD to rozbudowana wersja powiększalnika EasyViewer. Powiększalnik Quartz posiada dodatkowo takie funkcje jak podkreślanie tekstu, kurtynę ekranu, udźwiękowiony panel sterowania oraz możliwość połączenia z komputerem. Powiększalnik Quartz Full HD jest dostępny z monitorem 22", 27", 32" a nawet 43".
 • Acuity OCR 22 to model powiększalnika z wygodnym, intuicyjnym panelem kontrolnym oraz ekranem dotykowym. Ma funkcję odczytu wyświetlanego tekstu na głos oraz zapisywanie tekstu do nośników zewnętrznych.
 • Vocatex Standard to powiększalnik stacjonarny w jakości full HD, który może także służyć do odczytu głosowego wybranego tekstu lub pełnić funkcję telewizora. Vocatex standard jest dostępny w wersji 22", 27", 32" oraz 43".
 • Vocatex Plus to nasz najbardziej zaawansowany powiększalnik stacjonarny, oferujący obraz w jakości full HD, olbrzymie powiększenie (nawet do 100x), funkcję odczytywania tekstu w czasie rzeczywistym oraz możliwość połączenia z komputerem. Urządzenie jest wyposażone w mówiący panel sterowania, dzięki czemu jego obsługa jest prosta i intuicyjna. Powiększalnik Vocatex Plus dostępny jest z monitorem 22", 27", 32" a nawet 43".