loadingimg

Wczytuję dane...

Lupy elektroniczne

W odróżnieniu od tradycyjnej lupy optycznej lupa elektroniczna oferuje bardzo duże powiększenie, zachowując jednocześnie szerokie pole widzenia. Jako że lupy elektroniczne nie zniekształcają obrazu tak jak tradycyjna soczewka, użytkownik może swobodnie czytać nawet długi tekst bez zmęczenia. Lupy elektroniczne oprócz powiększania obrazu oferują takie funkcje jak: zatrzymywanie obrazu, zmianę kontrastu oraz oglądanie oddalonych obiektów.


 • Snow HD 12 OCR

  Powiększalnik z ekranem dotykowym oraz funkcją przetwarzania wyświetlanego tekstu na mowę.
  Produkt dostępny!
  6649,00 PLN
  Wysyłka gratis!
 • Looky +

  Lupa elektroniczna z powiększeniem do 20x.
  Produkt dostępny!
  1399,00 PLN
  Wysyłka gratis!
 • Looky HD 4

  Lupa elektroniczna z ekranem dotykowym o przekątnej 4,3 cala.
  Produkt dostępny!
  2299,00 PLN
  Wysyłka gratis!
 • Looky HD 4+

  Lupa elektroniczna z ekranem dotykowym o przekątnej 4,3 cala.
  Produkt niedostępny, proszę dzwonić!
  2699,00 PLN
  Wysyłka gratis!
 • Looky HD 5

  Najnowszy model znanej i sprawdzonej serii lup elektronicznych Looky.
  Produkt dostępny!
  3399,00 PLN
  Wysyłka gratis!
 • Luna HD 6

  Prosta w obsłudze lupa elektroniczna z ekranem 6" HD oraz ładowarką bezprzewodową
  Produkt dostępny!
  2849,00 PLN
  Wysyłka gratis!
 • Luna HD 8

  Prosta w obsłudze lupa elektroniczna z dużym ekranem 8" w jakości HD
  Produkt dostępny!
  3499,00 PLN
  Wysyłka gratis!
 • Looky HD 10

  Praktyczność lupy elektronicznej połączona z funkcjonalnością powiększalnika stacjonarnego.
  Produkt niedostępny, proszę dzwonić!
  6599,00 PLN
  Wysyłka gratis!

Lupa elektroniczna — co to za urządzenie?

Lupa elektroniczna (czasami też zwana jako lupa cyfrowa) to niewielkie urządzenie krztałtem przypominające smartphone’a. Lupa elektroniczna jest wyposażona w duży wyświetlacz oraz kamerę, dzięki której rozpoznaje tekst lub obraz, a następnie wyświetla go na ekranie w odpowiednim powiększeniu. Zwykle lupę wystarczy nakierować na tekst, by zaczęła wyświetlać powiększony obraz. Lupy elektroniczne są kompaktowe i charakteryzują się prostą obsługą. Dzięki swoim poręcznym rozmiarom lupy elektroniczne są doskonałym, podręcznym narzędziem do sprawdzenia ceny produktu w sklepie, przeczytania rachunku oraz do innych czynności w domu i na mieście.

W zależności od modelu lupa elektroniczna może być wykorzystywana do powiększania obiektów lub tekstów znajdujących się blisko lub daleko (np. ułatwia odczytywanie tekstu z tablicy, plakatu). Duży ekran i prosta obsługa sprawiają, że lupa dla słabowidzących może być używana przez dzieci i osoby starsze, i w ten sposób znacząco poprawia jakość życia osób z wadami wzroku.

Komu przydają się lupy elektroniczne?

Dzięki swojej prostej obsłudze, lupy elektroniczne są szczególnie popularne wśród osób starszych. Chętnie korzystają z tych urządzeń także osoby, które na co dzień zajmują się niewielkimi przedmiotami — numizmatycy, filateliści, fotografowie i inne osoby, dla których detale mają ogromne znaczenie. Elektroniczne lupy powiększające poprawiają komfort pracy, pozwalają zadbać o wzrok i ułatwiają dostrzeganie szczegółów, które mają kluczowe znaczenie.

Jak wybrać najlepszą lupę elektroniczną?

Podstawową cechą różniącą się między lupami elektronicznymi jest rozmiar wyświetlacza – im większy wyświetlacz tym większe powiększenie. W przypadku, gdy potrzebujemy poręcznego urządzenia na zakupy, dobrym rozwiązaniem jest kompaktowa lupa elektroniczna Looky+, która posiada składaną rączkę, jest lekka i łatwo zmieści się w torebce. W przypadku, gdy potrzebujemy urządzenia z dużym powiększeniem, ciekawym rozwiązaniem jest lupa elektroniczna Snow12 HD OCR oferująca duży dwunastocalowy wyświetlacz, możliwość podłączenia do monitora, a nawet odczytywanie na głos.

Lupa — sklep Lumen z profesjonalnymi urządzeniami do powiększania tekstu

Lupy dla niedowidzących występują w różnych wariantach cenowych i różnią się funkcjonalnościami. W naszym sklepie Lumen oferujemy kilka modeli lup elektronicznych, by każdy mógł wybrać model odpowiadający jego potrzebom, m.in.:

 • Snow HD 12 OCR to lupa dla niedowidzących powiększająca obraz nawet 19-krotnie. Jest wyposażona w ekran dotykowy i funkcję zamiany tekstu na mowę. Lupa ma praktyczny joystick, który ułatwia posługiwanie się urządzeniem, ma także stojak odczepiany w razie potrzeby.
 • Luna HD 8 pod tą nazwą kryją się 8-calowe lupy powiększające dla niedowidzących, które są lekkie i poręczne. Urządzenia mają wbudowaną podstawkę, a silny akumulator umożliwia nawet 8-godzinną pracę bez konieczności ładowania. Użytkownik może dostosować wyświetlanie powiększenia do swoich potrzeb, ustawiając kontrast i wybierając jeden z 11 trybów kolorów oraz wybierając powiększenie od x3 do x19. Inną wersją tego modelu jest 6-calowa lupa Luna HD 6.
 • Looky HD 10 to lupa elektroniczna z dużym, 10-calowym wyświetlaczem, z wbudowanym joystickiem dla wygody użytkownika. Ma tryb fotograficzny i 18 wysokokontrastowych kolorów, możliwość powiększania obrazów oddalonych oraz zapisu poszczególnych obrazów. Lupy dla słabowidzących Looky oferują różne warianty, w tym modele: Looky+ (mała, przenośna lupa na baterie), Looky HD 4, Looky HD 4+ oraz Looky HD 5.

W naszym sklepie znajdziesz różne lupy powiększające dla niedowidzących. To niewielkie urządzenie zmieści się w każdym plecaku czy torebce i znacząco może podnieść komfort życia oraz samodzielność osoby słabowidzącej. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.