loadingimg

Wczytuję dane...

Aparaty telefoniczne

Aparaty telefoniczne W sklepie internetowym Lumen znajdują się mówiące aparaty telefoniczne z dużymi klawiszami oraz oprogramowaniem mówiącym. Oferowane przez nas aparaty są przystosowane do potrzeb osób niewidomych i słabowidzących, a także akcesoria do urządzeń tego typu. Dostęp do specjalistycznych, nowoczesnych sprzętów elektronicznych, może znacząco poprawić komfort życia i samodzielność osób słabowidzących i niewidomych, a także seniorów. Zapraszamy do kontaktu – służymy pomocą przy wyborze oraz oferujemy wsparcie podczas eksploatacji. Zakupy finansowane z programu Aktywny samorząd.


Aparaty telefoniczne dla niedowidzących i niewidomych — samodzielność i bezpieczeństwo

Rozwój technologii umożliwia coraz lepsze dopasowywanie urządzeń elektronicznych do potrzeb użytkownika. Wśród niewidomych i słabowidzących użytkowników bardzo popularne są telefony dotykowe, w których wystarczy włączyć program udźwiękawiający, aby stały się w pełni dostępne. Natomiast dla części użytkowników wygodniejsze mogą okazać się aparaty telefoniczne z fizyczną, wyczuwalną pod palcami klawiaturą. Telefony dla osób niewidomych i niedowidzących są w pełni udźwiękowione i mają możliwość zmiany wielkości wyświetlanej czcionki. W telefonach komórkowych dostępne są aplikacje ułatwiające codzienne czynności, np. znakowanie produktów lub rozpoznawanie i odczytywanie tekstu.

Aparat telefoniczny dla użytkownika z wadą wzroku powinien być prosty w obsłudze, intuicyjny i niezawodny. Istotne jest, aby użytkownik mógł usłyszeć kto dzwoni, odsłuchać sms-a czy samodzielnie wykonać połączenie. Dzięki temu aparaty telefoniczne dla niewidomych i niedowidzących mogą w szybki i łatwy sposób umożliwić kontakt, a samodzielna obsługa zwiększa niezależność osób niedowidzących oraz ma duży wpływ na ich bezpieczeństwo (samodzielnie mogą wezwać pomoc w razie potrzeby).

Aparaty telefoniczne dla osób niewidomych i słabowidzących — oferta Lumen.pl

Nie ulega wątpliwości, że dziś telefony są jednym z podstawowych urządzeń, którymi dysponuje niemal każdy. Własny telefon pozwala przekraczać bariery związane z wiekiem lub niepełnosprawnością i umożliwia szybki kontakt z bliskimi, daje także możliwość umówienia wizyty u lekarza lub zamówienia potrzebnej usługi. Każdy użytkownik ma własne preferencje dotyczące telefonu, dlatego ważne jest, aby wybrać odpowiedni model.

W naszym sklepie Lumen.pl oferujemy różne warianty aparatów telefonicznych, w tym:

  • Telefony stacjonarne — klasyczne, proste rozwiązanie, dzięki któremu unikamy problemu szukania telefonu i nauki obsługi. Wystarczy podnieść słuchawkę i wybrać numer. Dodatkową zaletą jest atrakcyjna cena i niezawodność. Niektóre z oferowanych przez nas telefonów są wyposażone w dodatkowy pilot SOS do wezwania pomocy oraz dźwiękowo wypowiadają numer połączenia przychodzącego oraz cyfry wybierane za pomocą klawiszy przez użytkownika.
  • Telefony komórkowe — bardziej mobilna wersja aparatu telefonicznego dla niewidomych i niedowidzących, którą można zabrać ze sobą wszędzie. Telefony mają funkcję głosowego odczytywania wszystkiego, co wyświetla się na ekranie, proste menu dla sprawnej obsługi oraz fizyczną klawiaturę. Niektóre z nich są dostępne w kolorze czerwonym, który może ułatwić odszukanie telefonu osobom słabowidzącym.
  • Akcesoria do telefonów — detale również mają znaczenie. W tej zakładce znalazły się futerały do telefonów, akumulatory, ładowarki, karty Micro SD, a nawet klawiatury Bluetooth XL Print z powiększoną czcionką. Warto zwrócić szczególną uwagę na breloki Bluetooth BEEP, które informują osobę niewidomą lub niedowidzącą, gdzie znajdują się klucze, telefon lub inne potrzebne drobiazgi.

Znajdź praktyczne telefony dla niewidomych w naszym sklepie

Proste w obsłudze telefony z wysokokontrastowymi wyświetlaczami, opcją głosowego odczytu tekstu wyświetlanego na ekranie, wyraźnymi fizycznymi klawiaturami i innymi udogodnieniami są doskonałym wyborem zarówno dla osób niewidomych i niedowidzących, jak i dla seniorów. Osoby starsze chętnie korzystają z prostych aparatów telefonicznych, nawet mimo dobrego wzroku.

 

Telefony dla niewidomych reagują na komendy głosowe, a modele stacjonarne zwracają uwagę niską ceną i możliwością szybkiego wezwania pomocy. Na uwagę zasługują także breloczki ułatwiające szybkie lokalizowanie drobnych przedmiotów, np. kluczy czy telefonu. Dzięki takim udogodnieniom osoby starsze, niewidome lub niedowidzące mogą cieszyć się niezależnością.