loadingimg

Wczytuję dane...

Urządzenia lektorskie

W dobie audiobooków osoby z wadą wzroku mają coraz większy dostęp do literatury. Dużym problemem natomiast pozostaje dostęp do codziennych materiałów drukowanych takich jak gazety, czasopisma, a szczególnie rachunki, ulotki czy instrukcje. Dzięki postępowi technologii możliwe stało się to, co jeszcze 2-3 dekady temu znajdowało się w sferze marzeń. Do Państwa dyspozycji oddajemy nowoczesne, unikalne urządzenia lektorskie, które pozwalają osobie z wadą wzroku samodzielnie odsłuchiwać dowolny tekst drukowany, tworzyć nagrania z przekonwertowanego tekstu i odtwarzać je w formie audiobooka za pomocą wbudowanej mowy syntetycznej. Oferowane przez nas produkty cechują się niespotykaną dokładnością odczytywania drukowanego tekstu. Zapewniają przy tym wysoki komfort i ergonomię użytkowania. Zadbaliśmy także o to, by urządzenia lektorskie dla niewidomych i niedowidzących miały intuicyjną obsługę, z którą samodzielnie poradzą sobie ich właściciele. Czytanie z pomocą tych rewolucyjnych wynalazków stanie się czystą przyjemnością!


 • OrCam Read

  OrCam Read to wysoce zaawansowane, lekkie i dyskretne urządzenie lektorskie dla osób słabowidzących. Wykorzystując technologię sztucznej inteligencji, OrCam READ potrafi czytać dowolny drukowany lub cyfrowy tekst z książek, gazet, ekranów smartf
  Produkt dostępny!
  8999,00 PLN
  Wysyłka od: 16.00 PLN
 • EasyReader II

  Urządzenie lektorskie, czytające na głos teksty drukowane. W zestawie 36 języków a w tym: polski, angielski, niemiecki, rosyjski, ukraiński, oraz wiele innych. Najnowsza wersja współpracuje z monitorami brajlowskimi.
  Produkt dostępny!
  8999,00 PLN
  Wysyłka gratis!
 • OrCam MyReader 2.0 PL

  Rewolucyjne rozwiązanie rozmiaru pendrive. Dzięki zaawansowanej technologii urządzenie rozpoznaje i odczytuje w języku polskim tekst drukowany z niespotykaną dokładnością.
  Produkt dostępny!
  10999,00 PLN
  Wysyłka od: 16.00 PLN
 • MagniLink Voice 2

  Przenośne urządzenie lektorskie zaprojektowane z myślą o funkcjonalności i prostej obsłudze. Możliwość podłączenia zewnętrznego monitora umożliwia wyświetlanie czytanego tekstu.
  Produkt dostępny!
  10899,00 PLN
  Wysyłka gratis!
 • OrCam MyReader 2.0

  Rewolucyjne rozwiązanie rozmiaru pendrive. Dzięki zaawansowanej technologii urządzenie rozpoznaje i odczytuje na głos tekst drukowany z niespotykaną dokładnością.
  Produkt dostępny!
  13999,00 PLN
  Wysyłka gratis!
 • OrCam MyEye 2.0 PL

  Rewolucyjne rozwiązanie rozmiaru pendrive. Dzięki zaawansowanej technologii urządzenie rozpoznaje i odczytuje na głos tekst, drukowany z niespotykaną dokładnością, rozpoznaje twarze, identyfikuje produkty i wiele więcej.
  Produkt dostępny!
  15999,00 PLN
  Wysyłka od: 16.00 PLN
 • OrCam MyEye 2.0

  Rewolucyjne rozwiązanie rozmiaru pendrive. Dzięki zaawansowanej technologii urządzenie rozpoznaje i odczytuje na głos tekst drukowany z niespotykaną dokładnością, rozpoznaje twarze, identyfikuje produkty i wiele więcej.
  Produkt dostępny!
  22999,00 PLN
  Wysyłka gratis!
 • Magnilink Vision TTS

  Mówiący powiększalnik - dostępne monitory 23", 24" i 27"
  Produkt dostępny!
  20299,00 PLN
  Wysyłka od: 16.00 PLN
 • Vocatex Standard

  Multimedialny powiększalnik Full HD, czytający ludzkim głosem w czasie rzeczywistym. Dostępne rozmiary monitora: 22”, 27”, 32”, 43”.
  Produkt dostępny!
  18999,00 PLN
  Wysyłka gratis!
 • Vocatex Plus

  Multimedialny powiększalnik Full HD, czytający ludzkim głosem w czasie rzeczywistym. Urządzenie dodatkowo służy jako monitor komputerowy oraz TV! Dostępne rozmiary monitora: 22”, 27”, 32”, 43”.
  Produkt dostępny!
  20599,00 PLN
  Wysyłka gratis!

Urządzenie lektorskie dla niewidomych dostępne w LUMEN.PL

Osoby niewidome i niedowidzące nie muszą być zależne od pomocy najbliższych. Nowoczesna technologia sprawia, że lektor dla niewidomych jest na wyciągnięcie ręki i może znacząco ułatwić im życie. Bez względu na to, czy osoby niewidome lub niedowidzące chcą miło spędzać czas wolny, czytając gazety i czasopisma, czy też potrzebują dostępu do specjalistycznych podręczników, by się uczyć, czy chcą zapoznać się z instrukcją obsługi, dokumentacją medyczną, treścią umowy lub listu — przetwarzanie tekstu na mowę to niezastąpiona pomoc.

Urządzenia lektorskie w LUMEN.PL są niczym osobisty lektor dla niewidomych. Urządzenie odczytuje na głos treść umieszczoną przed kamerą. Dzięki temu osoba niewidoma lub niedowidząca nie musi prosić o pomoc w czytaniu. Samodzielnie może zapoznać się z interesującymi ją tekstami, niezależnie od sytuacji. Urządzenie lektorskie z powodzeniem sprawdzi się zarówno w domu, jak i poza nim, zwiększając niezależność i likwidując bariery. Zapewni większą swobodę i poczucie komfortu.

Głos do czytania tekstu — nowoczesne rozwiązania dla osób niewidomych i niedowidzących

W sklepie internetowym Lumen.pl oferujemy różne urządzenia, które umożliwiają przetwarzanie tekstu na mowę. Zwykle mają także dodatkowe, praktyczne funkcje, dzięki którym okazują się bardzo pomocnym narzędziem, którego osoby niewidome i niedowidzące mogą używać na co dzień. Wśród oferowanych przez nas urządzeń lektorskich znalazły się m.in.:

 • EasyReader II firmy KOBA Vision, czyli urządzenie lektorskie dla niewidomych wyposażone w syntezator mowy, które odczytuje dowolny drukowany tekst. Użytkownik ma do wyboru kilka funkcji, np. sterowanie odczytywanym tekstem, zapisywanie do i odczytywanie z nośników zewnętrznych, a nawet konwertowanie na Braille, dzięki podłączeniu zewnętrznego monitora Braille'a. Wszystko w intuicyjnym i prostym do obsługi urządzeniu.
 • MagniLink Voice 2 firmy LVI to elektroniczny lektor dla niewidomych. Dzięki swoim niewielkim rozmiarom urządzenie jest mobilne, a prosta konstrukcja umożliwia szybkie przygotowanie do pracy. Dzięki odczytywaniu tekstu na głos oraz możliwości podłączenia do monitora i powiększenia odczytywanego tekstu, MagniLink Voice 2 to idealne urządzenie lektorskie nie tylko dla niewidomych, ale i słabowidzących.
 • OrCam MyReader 2.0 to obecnie najmniejsze na świecie urządzenie lektorskie. Dzięki swoim miniaturowym rozmiarom, to rewolucyjne urządzenie może być dyskretnie przyczepione do okularów, aby podążać za wzrokiem użytkownika. Dzięki wykorzystaniu sztucznej inteligencji urządzenie rozpoznaje tekst wskazany palcem i odczytuje go na głos nawet z nierównych płaszczyzn. Rozbudowana wersja tego urządzenia, czyli  OrCam MyEye 2.0 dodatkowo potrafi rozpoznawać twarze, przedmioty, kody kreskowe oraz banknoty.

Zapraszamy do kontaktu. Jesteśmy przekonani, że w naszej ofercie znajduje się urządzenie lektorskie idealnie dopasowane do Twoich potrzeb.