loadingimg

Wczytuję dane...

Odtwarzacze książek mówionych

Kompaktowe urządzenia dla niewidomych i słabowidzących, które działają na zasadzie odtwarzania nagranych książek w formie dźwiękowej. Są one zaprojektowane tak, aby zapewnić osobom z wadą wzroku łatwy dostęp do literatury, której nie mogą przeczytać w tradycyjny sposób. Urządzenia są wyposażone w syntezator mowy umożliwiający odsłuchiwanie dokumentów tekstowych oraz odtwarzacz książek DAISY. Ponadto urządzenia te za zwyczaj są wyposażone w dyktafon, radio i wiele innych przydatnych funkcji.Co to jest DAISY?

System DAISY to technologia służąca do udostępniania książek i innych publikacji dla osób niewidomych lub słabowidzących. DAISY to skrót od ang. "Digital Accessible Information System", czyli cyfrowy system informacji dostępny dla osób z niepełnosprawnościami.


System DAISY umożliwia korzystanie z treści multimedialnych w sposób bardziej intuicyjny i wygodny dla użytkowników z problemami wzroku. Korzystając z DAISY osoby niewidome lub słabowidzące mogą słuchać publikacji w formacie audio, a jednocześnie kontrolować sposób odtwarzania i nawigacji w tekście za pomocą specjalnego odtwarzacza lub oprogramowania komputerowego. DAISY umożliwia między innymi zmianę prędkości odtwarzania, powtarzanie fragmentów tekstu, przeskakiwanie między rozdziałami, dodawanie zakładek itp.

System DAISY stosowany jest na całym świecie i jest uznawany za jedno z najskuteczniejszych narzędzi umożliwiających osobom z problemami wzroku korzystanie z książek i innych publikacji.