loadingimg

Wczytuję dane...
Multimedialny powiększalnik Full HD Vocatex Plus — doskonały sposób na poprawę jakości życia osób niedowidzących
 • Osoby mające problemy ze wzrokiem często mają poczucie, że wiele rzeczy ich omija i nie mają dostępu do bieżących informacji. Brak możliwości korzystania ze standardowego komputera ogranicza również ich szanse zawodowe. Z pomocą przychodzi multimedialny powiększalnik Vocatex Plus, który otwiera wiele nowych możliwości.

  Czym jest powiększalnik tekstu?

  Powiększalniki tekstu umożliwiają zwiększenie rozmiaru tekstu lub obrazu na ekranie urządzenia, dzięki czemu osoby mające problem ze wzrokiem mogą o wiele łatwiej czytać tekst, oglądać obrazy i rozpoznawać symbole na ekranie monitora. Urządzenia te mogą służyć nawet do oglądania niewielkich przedmiotów. Powiększalnik tekstu za pomocą kamery pokazuje tekst w odpowiednim powiększeniu i pozwala na dostosowanie wielkości i koloru czcionki, zmienia tło i dostosowuje obraz do indywidualnych preferencji użytkownika. To doskonały sposób na nadrobienie zaległych lektur i możliwość czytania najróżniejszych tekstów mimo problemów ze wzrokiem.

   

  Powiększalniki tekstu możemy podzielić na lupy elektroniczne, powiększalniki stacjonarne i powiększalniki przenośne. Powiększalniki stacjonarne są dość duże i można z nich korzystać, ustawiając urządzenie np. na biurku. Mogą różnić się wielkością monitora, posiadanymi funkcjami i jakością kamery. Powiększalniki przenośne są  mniejsze i dzięki temu mobilne, więc można zabrać je ze sobą do pracy czy w podróż. Niektóre modele mogą przekształcać wyświetlany tekst na mowę. Lupy elektroniczne przypominają często wielkością smartfona i można z powodzeniem zapakować je do torebki lub kieszeni. Z powodu swoich kompaktowych rozmiarów i prostej obsługi mogą być używane przez dzieci i osoby starsze.

  Urządzenie lektorskie dla osób z problemami ze wzrokiem

  Wszystkie wspominane wyżej narzędzia pozwalają na odpowiednie powiększenie czytanego tekstu, jednak urządzenie Vocatex Plus potrafi o wiele więcej. Powiększalniki stacjonarne Vocatex posiadają czytniki tekstu, które przekształcają powiększony tekst na mowę, dzięki czemu osoba niedowidząca może słuchać tekstu, nawet jeśli go nie widzi. To doskonałe narzędzia do odczytywania dłuższych fragmentów treści.

  Vocatex Plus — czytnik tekstu w czasie rzeczywistym

  Vocatex Plus to system do powiększania i czytania tekstu, który jest przeznaczony przede wszystkim dla osób starszych i niedowidzących. Ten multimedialny powiększalnik ułatwia odczytanie tekstu osobom z różnymi problemami wzroku. Sprzęt ten zapewnia bardzo wyraźny i ostry obraz nawet przy największym powiększeniu, który bez problemu można dostosować do swoich preferencji. Wbudowany interfejs umożliwia czytanie tekstu na głos za pomocą syntezatora mowy, dzięki czemu nawet osoba niewidoma może poznać zawartość tekstu. Jego główną zaletą jest to, że tekst czytany jest w czasie rzeczywistym. Urządzenie posiada również tryb paska odczytu w dolnej części ekranu, na którym przesuwany jest odczytywany tekst. Istnieje też możliwość regulacji prędkości i głośności mówienia i wyboru różnych głosów.

  Powiększalnik tekstu i centrum multimedialne w jednym

  To rozbudowane urządzenie lektorskie może pełnić funkcję monitora komputerowego, pozwalając na pracę w bardzo komfortowych warunkach. Vocatex Plus może być także wykorzystywany jako smart tv, które umożliwia oglądanie filmów i programów telewizyjnych w wysokiej rozdzielczości. Powiększalniki Vocatex dostępne są z różnymi rozmiarami ekranu, dlatego każdy znajdzie odpowiedni model dla siebie. Na tym wyjątkowym sprzęcie można czytać książki, gazety i inne materiały drukowane, słuchać czytanego tekstu, a także pracować z komputerem. Vocatex Plus to multimedialne centrum rozrywki dostosowane do potrzeb osób, które mają poważne problemy ze wzrokiem. Dodatkowym ułatwieniem jest udźwiękowiony panel sterowania, który podczas użycia danej kontrolki wypowiada jej funkcję. Prosty interfejs sprawdzi się również w przypadku osób starszych, które nie są zaznajomione z zaawansowanymi technologiami.

  Jak powiększalnik ułatwia życie osobom niedowidzącym?

  Sprzęt ten, podobnie jak lupy elektroniczne i telefony komórkowe dla osób starszych i niewidomych, to ogromne ułatwienie, jeśli chodzi o dostęp do informacji i korzystanie z materiałów drukowanych. Dzięki takim rozwiązaniom osoby niedowidzące mogą korzystać z książek, materiałów edukacyjnych, rozczytać dokumenty i zdobywać informacje. Specjalistyczny system do powiększania i czytania tekstu, który umożliwia samodzielne czytanie różnych materiałów daje poczucie niezależności i pozwala na rozwijanie własnych zainteresowań i pasji. Dzięki możliwości połączenia powiększalnika Vocatex Plus z osobistym komputerem osoba niedowidząca może również pracować na komputerze i wykonywać różne zawodowe obowiązki. To ogromne ułatwienie i szansa dla osób z niepełnosprawnością narządu wzroku.

   

  Zaawansowana technologia sprawia, że osoby niedowidzące nie muszą czuć się wykluczone ze społeczeństwa informacyjnego i otwierają się przed nimi zupełnie nowe perspektywy zawodowe. Poza tym daje to również możliwość korzystania z nowoczesnych narzędzi, jeśli chodzi o rozrywkę, co wzmacnia poczucie sprawczości i zadowolenia.  

  Vocatex Plus Full HD — dlaczego warto?

  Vocatex Plus to bardzo zaawansowane urządzenie wyposażone w wiele ważnych funkcji. Powiększa obraz i dostosowuje jego parametry do potrzeb użytkownika, zapewnia doskonałą jakość powiększenia, jest również wysokiej jakości urządzeniem lektorskim i może współpracować z komputerem jako ekran oraz stać się telewizorem. Te wszystkie funkcje sprawiają, że jest najbardziej zaawansowanym technologicznie powiększalnikiem, którego z powodzeniem można używać w domu i w pracy.

2024-03-14 14:39:00