loadingimg

Wczytuję dane...

Przestrzeń publiczna dla niewidomych

Oferujemy kompleksową adaptację przestrzeni publicznej dla osób niewidomych i słabowidzących. Nasze mapy dotykowe pozwalają osobom niewidomym samodzielnie zapoznać się z okolicą, wypukłe oznaczenie podłoża i informacyjne nakładki na poręcz umożliwiają swobodne i bezpiecznie poruszanie się, a tabliczki informacyjne samodzielnie rozpoznawać punkty docelowe.Dotykowe schematy i mapy

Dotykowe schematy i mapy przedstawiają przestrzeń publiczną taką jak stacje kolejowe, parki, miasta w sposób dostępny dla niewidomych i słabowidzących. Dzięki wykorzystaniu wypukłych symboli dotykowych oraz oznakowania w piśmie Braille'a osoby z dysfunkcją wzroku mogą samodzielnie zapoznać się z okolicą przedstawioną na mapie. Mapy wykonane są z tworzywa sztucznego lub aluminium odpornego na zadrapania, uderzenia oraz czynniki atmosferyczne.

Wypustki chodnikowe

Wypukłe oznaczenie podłoża umożliwia osobom niewidomym poruszać się szybko, sprawnie i bezpiecznie. Informuje niewidomych o przejściu przez ulicę, schodach, krawędzi peronu, a także wyznacza ważne trasy np. z przystanku autobusowego do stacji kolejowej. Pasy i guzki wykonane są z tworzywa sztucznego i mocowane taśmą samoprzylepną albo spinkamido nawierconego podłoża.

Wypukłe oznaczenie podłoża


Nakładki na poręcz

Brajlowskie nakładki na poręcz w dyskretny sposób informują osoby niewidome dokąd prowadzą schody np. do kas biletowych, na peron czy przystanek autobusowy.


Projekty graficzne

Projekty graficzne wykonywane są zgodnie z propozycją klienta lub przez nasz dział graficzny.