loadingimg

Wczytuję dane...
 • Czerwiec
 • Maj
 • Kwiecień
 • Marzec
 • Luty
Archiwum
 • 2024
Najmniejsze na świecie urządzenie lektorskie
 • podłączenia do telefonu iPhone. Czytnik OrCam nie wymaga jednak połączenia z internetem, żeby realizować swoje zadania.

   

  Każdy model posiada dwa polskie syntezatory mowy, możliwość obsługi za pomocą gestów oraz zaawansowaną technologię OCR. OrCam MyReader 2.0 może automatycznie odczytywać całą kartkę, co idealnie sprawdza się podczas zapoznawania się z dłuższymi tekstami drukowanymi, takimi jak książki i dokumenty. Posiada także tryb wskazywania palcem, w którym urządzenie odczytuje tekst podążając za palcem. Jest to bardzo intuicyjne rozwiązanie i doskonale sprawdza się podczas czytania menu w restauracji, nagłówków gazet, etykiet w sklepie czy dokumentów księgowych. Dodatkowo OrCam MyEye 2.0 posiada również możliwość rozpoznawania twarzy, identyfikacji produktów i rozpoznawania banknotów. Ma wbudowany detektor kolorów i czytnik kodów kreskowych. OrCam Read pozwala na odczytanie konkretnego fragmentu tekstu poprzez ujęcie go w wyświetlaną przez urządzenie ramkę. Ramkę można zmienić na wskaźnik, dzięki czemu użytkownik może wybrać miejsce, od którego urządzenie zacznie odczytywać dokument.

   

  Jak przenośne urządzenia lektorskie ułatwiają życie?

  Sprzęt umożliwiający przekształcanie czarnodruku na mowę to bardzo ważne wsparcie dla niewidomych oraz wszystkich osób, które mają trudności z odczytywaniem tekstu. Dzięki niemu użytkownik ma nieograniczony dostęp do książek i materiałów drukowanych o różnym charakterze. Samodzielne czytanie to szansa na kontakt z literaturą piękną, dostęp do treści edukacyjnych, a także możliwość nauki języka obcego. Urządzenia lektorskie umożliwiają większą niezależność i mogą w wielu przypadkach być nieocenionym wsparciem podczas pełnienia zawodowych obowiązków.

   

  Kompaktowy sprzęt dla niewidomych do odczytywania tekstu to także ogromne wsparcie w życiu codziennym. Ułatwia zakupy, pozwala zapoznać się z instrukcją urządzeń i umożliwia odczytanie informacji w autobusach czy tramwajach.

   

  Kto może korzystać z urządzenia lektorskiego?

  Urządzenia OrCam przeznaczone są głównie dla osób niedowidzących, ale mogą być również używane przez osoby z innym rodzajem niepełnosprawności, które mają trudności z tradycyjnymi metodami czytania. Przenośne urządzenie lektorskie to świetna propozycja dla tych, których problemy z czytaniem są objawem dysleksji czy afazji. To także doskonałe urządzenie dla wszystkich z niewystarczającą ostrością wzroku lub chronicznym zmęczeniem oczu. Sprawdzi się w przypadku osób starszych i niedowidzących dzieci. Jednak największe korzyści może przynieść osobom słabowidzącym, dla których nawet elektroniczna lupa nie jest wystarczającym rozwiązaniem. Syntezator głosu to bardzo efektywny i samodzielny sposób dotarcia do materiałów tekstowych i możliwość łatwiejszego funkcjonowania na co dzień.

   

  Nowoczesne urządzenia lektorskie

  Nowoczesne urządzenia lektorskie to szeroki wybór udogodnień dla osób z niepełnosprawnością narządu wzroku. W tej kategorii znajdziesz duże mówiące powiększalniki i funkcjonalne skanery do czytania drukowanych materiałów.  Wyjątkowość urządzeń OrCam polega przede wszystkim na niezwykle szerokiej funkcjonalności oraz kompaktowych rozmiarach, które sprawiają, że osoba niewidoma lub niedowidząca w wielu sytuacjach może poczuć się o wiele pewniej. Nowoczesna technologia zdecydowanie wpływa w tym przypadku na poprawę jakości życia i funkcjonowania w codziennych sytuacjach.

2024-04-03 12:53:00